Define allergies before they define us. Do the FABER allergy test for early predictive diagnosis.

FABER - badanie przesiewowe w kierunku alergii IgE-zależnych:
dokładne, kompleksowe, unikalne i wszechstronne narzędzie


FABER Logo

FABER to test in vitro służący do oznaczania swoistych immunoglobulin E (sIgE) w surowicy krwi.

Test FABER powstał dzięki połączeniu wiedzy ekspertów z dziedzin: diagnostyki multiparametrowej, biochemii białek, technologii informatycznej i diagnozy klinicznej, gdzie specjaliści używali innowacyjnych, multiparametrowych, testów immunologicznych w ocenie alergii u swoich pacjentów.


Nano-technologia FABER

Test Faber to opatentowana technologia nanocząsteczek na których prezentowane są alergeny. Jeśli, w surowicy pacjenta obecne są przeciwciała IgE – przyłączają się one do alergenów. Liczba przyłączonych sIgE do alergenów jest w następnych etapach wykonywania testu przeliczana a potem zaprezentowana w postaci wyniku.

Zastosowanie nanocząsteczek pozwala na indywidualne zoptymalizowanie każdego prezentowanego alergenu, przez co nawet w niewielkiej ilości surowicy można zbadać aż 244 komponenty alergenowe. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wyniki dla niemal wszystkich ważnych klinicznie molekuł, dzięki czemu jest to jedyny test, który pozwala uzyskać odpowiedzi tak wszechstronnie.


FABER komponenty alergenowe: Molekuły i Ekstrakty

Najwyższej jakości molekuły (pojedyncze komponenty alergenowe) i ekstrakty alergenowe (całe alergeny) uzyskiwane są od dostawców specjalizujących się w tej dziedzinie. Każdy preparat alergiczny jest sprawdzany pod kątem czystości i aktywności uczulającej za pomocą kilku metod zanim zostanie umieszczony na panelach testowych. Każdy alergenu został wybrany na podstawie znaczenia klinicznego, dokładnie oceniony i porównany do metod referencyjnych.

Testowanie ekstraktów alergenowych na teście FABER służy do potwierdzenia lub uzupełniania otrzymanego wyniku wobec pojedynczych molekuł alergenu, ponieważ nie wszystkie molekuły są dostępne w danym momencie do testowania.

Powrót do początku

Kiedy warto jest zrobić test FABER?

  • W przypadku alergii z zapaleniem błony śluzowej nosa, zapalenia spojówek, astmy, pokrzywki, pokrzywki, reakcji na pokarmy związanej z bólem brzucha i biegunką, uczulenia na owady lub lateks.

  • Kiedy pojawia się więcej niż jeden objaw w tym samym czasie i objawy są spowodowane przez różne czynniki je wywołujące.

  • Kiedy wprowadzona dieta ograniczająca podejrzane pokarmy nie przynosi rezultatów i jeśli unikanie alergenu nie przynosi poprawy twojego stanu zdrowia.

  • W przypadku wysokich wartości całkowitego IgE czy eozynofilów.
Powrót do początku

FABER - jak wygląda wynik?

  • Wynik dostępny jest dla pacjenta w dwóch formach- pliku PDF oraz na platformie CDRS po upływie ok. 3 tygodni od pobrania próbki surowicy do badania
  • Wynik wysyłany jest na e-mail pacjenta podany podczas poboru surowicy do badania. Pacjent otrzymuje wówczas dwie wiadomości- jedną z hasłem zabezpieczającą wynik PDF, drugi e-mail z wynikiem PDF oraz instrukcją logowania do systemu CDRS
Powrót do początku


Generalny Dystrybutor na Polskę:
EMMA MDT Sp. z o.o.
Lublin
tel. 000-000-000