Define allergies before they define us. Do the FABER allergy test for early predictive diagnosis.

FABER - badanie przesiewowe w kierunku alergii IgE-zależnych:
dokładne, kompleksowe, unikalne i wszechstronne narzędzie


FABER Logo

FABER to test in vitro służący do oznaczania swoistych immunoglobulin E (sIgE) w surowicy krwi.

Test FABER powstał dzięki połączeniu wiedzy ekspertów z dziedzin: diagnostyki multiparametrowej, biochemii białek, technologii informatycznej i diagnozy klinicznej, gdzie specjaliści używali innowacyjnych, multiparametrowych, testów immunologicznych w ocenie alergii u swoich pacjentów.

Czym jest system diagnostyczny FABER?

Jak pobrać krew do badania?


Nano-technologia FABER

Test Faber to opatentowana technologia nanocząsteczek na których prezentowane są alergeny. Jeśli, w surowicy pacjenta obecne są przeciwciała IgE – przyłączają się one do alergenów. Liczba przyłączonych sIgE do alergenów jest w następnych etapach wykonywania testu przeliczana a potem zaprezentowana w postaci wyniku.

Zastosowanie nanocząsteczek pozwala na indywidualne zoptymalizowanie każdego prezentowanego alergenu, przez co nawet w niewielkiej ilości surowicy można zbadać aż 244 komponenty alergenowe. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wyniki dla niemal wszystkich ważnych klinicznie molekuł, dzięki czemu jest to jedyny test, który pozwala uzyskać odpowiedzi tak wszechstronnie.


FABER komponenty alergenowe: Molekuły i Ekstrakty

Najwyższej jakości molekuły (pojedyncze komponenty alergenowe) i ekstrakty alergenowe (całe alergeny) uzyskiwane są od dostawców specjalizujących się w tej dziedzinie. Każdy preparat alergiczny jest sprawdzany pod kątem czystości i aktywności uczulającej za pomocą kilku metod zanim zostanie umieszczony na panelach testowych. Każdy alergenu został wybrany na podstawie znaczenia klinicznego, dokładnie oceniony i porównany do metod referencyjnych.

Testowanie ekstraktów alergenowych na teście FABER służy do potwierdzenia lub uzupełniania otrzymanego wyniku wobec pojedynczych molekuł alergenu, ponieważ nie wszystkie molekuły są dostępne w danym momencie do testowania.

Powrót do początku

Kiedy warto jest zrobić test FABER?

  • W przypadku alergii z zapaleniem błony śluzowej nosa, zapalenia spojówek, astmy, pokrzywki, pokrzywki, reakcji na pokarmy związanej z bólem brzucha i biegunką, uczulenia na owady lub lateks.

  • Kiedy pojawia się więcej niż jeden objaw w tym samym czasie i objawy są spowodowane przez różne czynniki je wywołujące.

  • Kiedy wprowadzona dieta ograniczająca podejrzane pokarmy nie przynosi rezultatów i jeśli unikanie alergenu nie przynosi poprawy twojego stanu zdrowia.

  • W przypadku wysokich wartości całkowitego IgE czy eozynofilów.
Powrót do początku

FABER Jakie alergeny bada?

Przy pomocy testu FABER można oznaczyć przeciwciała przeciwko 244 komponentom alergenowym. Szczegółowe informacje, jakie alergeny bada test FABER znajdziesz TUTAJ posegregowane w grupy tj,: pyłki traw, drzew i chwastów, grzyby i pleśnie, roztocza, jaja i mleko, orzechy i nasiona, owoce i warzywa, zwierzęta, ryby i owoce morza, jady owadów, lateks oraz markery CCD.

Testowanie ekstraktów alergenowych na teście FABER służy do potwierdzenia lub uzupełniania otrzymanego wyniku wobec pojedynczych molekuł alergenu, ponieważ nie wszystkie molekuły są dostępne w danym momencie do testowania.

Powrót do początku

FABER - przygotowanie do badania.

Do wykonania testu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Przed badaniem można jeść normalne posiłki (ograniczyć należy jedynie wysokotłuszczowe posiłki). Niewielka ilość krwi do badania może być pobrana o dowolnej porze dnia. Nie ma potrzeby przerywania leczenia, w tym także lekami p/alergicznymi (jak leki antyhistaminowe, sterydy miejscowe czy doustne).

Powrót do początku

FABER - jak wygląda wynik?

Wynik dostępny jest dla pacjenta po upływie ok. 3 tygodni od pobrania próbki surowicy do badania. Pacjent otrzymuje wynik w dwóch formach:

  • pliku PDF (aby zobaczyć przykładowy wynik Kliknij tutaj)
  • oraz INDYWIDUALNĄ INTERPRETACJĘ WYNIKU dostępną ONLINE na platformie CDRS (aby zobaczyć przykładową interpretację wpisz Login faber@caam-allergy.com a w polu Hasło: 2016-faBer w na platformie CDRS Link do platformy CDRS)
Powrót do początku

Informacje Naukowe o FABER

Tutaj znajdziesz informacje merytoryczne, tj.: artykuły, prezentacje, plakaty prezentowane na międzynarodowych konferencjach, gdzie prezentowany był test FABER lub badania naukowe tworzone z jego udziałem. Lista ta jest systematycznie aktualizowana. Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z nami przez mail info@fabertest.pl.

Lista publikacji i linki do nich Kliknij tutaj

Powrót do początku


Generalny Dystrybutor na Polskę:
EMMA MDT Sp. z o.o.
Lublin
tel. 000-000-000